Zamknij X Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacji zapisywanych w plikach cookies używamy w celach statystycznych oraz w celu dostosowanie strony do indywidualnych potrzeb
użytkowników. Możesz zmienić ustawienia dotyczące przechowywania oraz uzyskiwania dostępu do plików "cookies" w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę
na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

podwawelski.pl
Aktualnie jesteśAktualnie jesteś: Strona główna Podręczny informator Przedszkola i żłobki Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w przedszkolu na os. Podwawelskim Aktualnie jesteś
1 2 3 4 5
Strona główna Podręczny informator Przedszkola i żłobki Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w przedszkolu na os. Podwawelskim
Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w przedszkolu na os. Podwawelskim Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:31

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie: „Jestem bezpieczny” w Samorządowym Przedszkolu nr 127 im. Koszałka Opałka”.

Bezpieczeństwo ważna sprawa,
przy okazji też zabawa,
dla każdego są pytania
do szybkiego zgadywania.

Wiek przedszkolny to czas, kiedy należy zacząć wdrażać dziecko do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych poprzez uświadamianie mu skutków wielu niebezpiecznych i ryzykownych zachowań w domu, przedszkolu, na ulicy, w kontaktach z ludźmi i zwierzętami. Zagadnienia dotyczące wiedzy, umiejętności i kształtowania postaw odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, zostały ujęte w rocznym planie wychowawczo- dydaktycznym naszego przedszkola i były realizowane w „Akademii Koszałka Opałka” przez cały rok. Nauczyciele dbają o to, aby dzieci kończąc przedszkole, wyposażone były w wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia, która pozwoli im przewidywać skutki zachowania i unikać zagrożeń. Właściwe ich wdrażanie powinno w przyszłości umożliwić wytworzenie się konkretnych kompetencji z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, ułatwiających dzieciom funkcjonowanie w dalszym życiu.

W naszym przedszkolu, sprawdzeniem umiejętności i wiedzy przedszkolaków stał się konkurs „Jestem bezpieczny” z udziałem funkcjonariuszy ze Straży Miejskiej, którzy obok przedstawicieli przedszkola, zasiedli w jury. Konkurs przedszkolny odbył się dnia 2 czerwca 2014. Wtedy to przedszkolaki śpiewały piosenkę o ruchu drogowym, wymyślały i prezentowały hasła na temat bezpieczeństwa, odpowiadały na pytania konkursowe – wykazując się wiedzą i umiejętnościami z tej dziedziny. Ogłoszenie wyników i wręczanie dyplomów dla przedszkolaków to moment, kiedy wszyscy uświadamiamy sobie, jak ważna jest problematyka, którą się zajmujemy. Jury gratulowało dzieciom wiedzy a nauczycielom szlachetnej idei.

Tekst i zdjęcia: Ewa Słowik, Małgorzata Miernik

 
Reklama

Sonda

Gdzie w "ósemce" chciałbyś zamieszkać?