BODZÓW JESZCZE BEZ AUTOBUSU
środa, 16 marca 2016 13:43
Administrator
Mieszkańcy osiedla Bodzów (Dzielnica VIII Dębniki) od lat walczą o autobus. Jednak w najbliższym czasie nie mogą liczyć na zmiany. O przyczynach takiej sytuacji oraz o problemach komunikacyjnych mieszkańców Bodzowa dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury RMK. Osiedle Bodzów jest oddalone od Rynku Głównego o nieco ponad 7,5 km, jednak mieszkańcy tej części miasta nie mogą dojechać do centrum komunikacja miejską, gdyż do najbliższego przystanku muszą pokonać 2 km. Jak tłumaczą przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu: - W tym momencie nie jest możliwe wyznaczenie tam linii autobusowej, dopóki nie zostanie poszerzona ulica Widłakowa. Były tam przeprowadzane testy i niestety autobus nie ma możliwości wyminięcia się z innym pojazdem, gdyż droga jest wąska – tłumaczył Franciszek Szczurko, zastępca dyrektora ZIKiT ds. transportu. Inwestycja ta wiązałaby się z kilkumilionowymi kosztami. – Miasto przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży, kupowany jest tabor tramwajowy za kilkaset milionów złotych, buduje się trasy za kolejne setki milionów, a jedna droga jest problemem. Wielu mieszkańców zdecydowało się przyjąć pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży, ale bez dojazdu nikt nie będzie chciał skorzystać z tej propozycji – postulowali mieszkańcy Bodzowa obecni na posiedzeniu. W budżecie miasta na 2016 rok nie zostały wprowadzone zadania związane z przebudową ulicy. Dodatkową kwestią jest umiejscowienie drogi w pobliżu wału przeciwpowodziowego. - Aby poszerzyć ulicę, potrzebne jest zajęcie prywatnego terenu bądź wkopanie się w wał przeciwpowodziowy, co z kolei wiąże się z decyzjami m.in. Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – dodał Franciszek Szczurko. Radni zwrócili także uwagę na brak kanalizacji, której instalacja jest niezbędna jeszcze przed przebudową głównej drogi. Zapowiedzieli, że zasięgną jeszcze informacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, aby można było pomóc mieszkańcom w ich postulatach. (RMK)
źródło: KROPKA
Bohaterskie akcje Żołnierzy Wyklętych
czwartek, 03 marca 2016 10:57
Administrator

Tytuł: Bohaterskie akcje Żołnierzy Wyklętych Autor: Joanna Wieliczka-Szarkowa Wydawca: Wydawnictwo AA, Kraków 2016 r. Dane techniczne: format: 140x200, s. 336, oprawa twarda Cena detaliczna: Cena detaliczna 39,00 zł Dostępna: Książka dostępna w dobrych księgarniach, oraz na www.religijna.pl
Brawurowe akcje Żołnierzy Wyklętych!
Żołnierze antykomunistycznego powstania - z ryngrafami z Matką Bożą na piersiach i orłami w koronie na wojskowych czapkach, po wojnie walczyli z nowym sowieckim okupantem. Nie zgadzali się na zniewolenie Polski i pozostali do końca wierni Niepodległej Rzeczypospolitej. W ostatecznie przegranej walce odnieśli wiele zwycięstw. Potrafili skutecznie ochraniać Polaków przed samowolą komunistycznej władzy.
- Rozbijali więzienia i areszty, uwalniając zatrzymanych przez Urząd Bezpieczeństwa i Milicję Obywatelską. - Atakowali posterunki MO, siedziby UB i urzędy, paraliżując działanie komunistycznej administracji. - Wygrywali bitwy z grupami operacyjnymi KBW, UB, MO i NKWD. ..................................... Dr Joanna Wieliczka-Szarkowa historyk, autorka książek: III Rzesza. Narodziny i zmierzch szaleństwa (2006); Józef Piłsudski 1867-1935. Ilustrowana biografia (2007); Czarna księga Kresów (2012), Żołnierze wykleci (2013), Wołyń we krwi 1943 (2013), Żołnierze Niepodległości 1914-1918 (2013), Bitwy polskich żołnierzy 1940-1944(2014), Powstanie Warszawskie 1944. Gloria Victis (2014). Współautorka książki W cieniu czerwonej gwiazdy. Zbrodnie sowieckie na Polakach (1917-1956), (2010), oraz serii książek historycznych dla Dzieci Kocham Polskę.
informacja prasowa
Dni otwarte w Szkole Podstawowej 30
czwartek, 03 marca 2016 10:53
Administrator
Dni otwarte w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. K. Pułaskiego w Krakowie
Dnia 27 lutego br. w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z przyszłymi uczniami i wychowankami oddziału zerowego oraz ich rodzicami. Dzieci mogły zapoznać się z nauczycielami, którzy proponowali im zajęcia edukacyjne oraz gry i zabawy – zarówno artystyczne, jak i z dziedziny zdrowego odżywiania, języka angielskiego, informatyki czy matematyki. Goście mogli przejrzeć kronikę naszej szacownej placówki, obejrzeć stare fotografie (i rozpoznać na nich swoich dziadków, rodziców, rodzeństwo), a także dowiedzieć się, co to jest złota księga, do której co roku wpisywani są najlepsi uczniowie.
Kolejny dzień otwarty odbędzie się w Trzydziestce już 12 marca w godz. 10.00-12.00!
Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa i co ma do zaoferowania nasza szkoła, jeśli chcesz porozmawiać z nauczycielami – przyjdź koniecznie! W programie znajdą się m. in.: • o godz. 10.00 – spotkanie z p. Dyrektor Martą Kaczmarską (w sali gimnastycznej na II piętrze); • o godz. 10.10 przedstawienie dla przedszkolaków pt. „Zwierzakowo”; • wystawa prac plastycznych „Zwierzęta znane i lubiane”; • ekspozycja książek bibliotecznych nt. zwierząt; • tor przeszkód i różnego typu zabawy (matematyczne, językowe, ruchowe, plastyczne); • zwiedzanie szkoły. Serdecznie zapraszamy w nasze progi!
Mirela Rubin-Lorek nauczycielka języka polskiego jako obcego
Najlepsi małopolscy pracodawcy 2015 roku
środa, 24 lutego 2016 09:50
Administrator
Najlepsi małopolscy pracodawcy 2015 roku
Firma Ingeus ogłosiła Laureatów drugiej edycji małopolskiej Akcji: Dobry Pracodawca. Wyróżnionych zostało 48 firm prowadzących działalność na terenie województwa małopolskiego. Wręczenie wyróżnień Dobrym Pracodawcom 2015 odbyło się podczas uroczystego spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, z udziałem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Józefa Gawrona, I Wicewojewody Małopolskiego. - Małopolscy Dobrzy Pracodawcy 2015 wspierają lokalne rynki pracy, prowadzą otwartą politykę zatrudnienia, współpracują z instytucjami rynku pracy, inwestują w swoich pracowników – mówi Anna Karaszewska, dyrektor generalna Ingeus. - Cieszymy się, że zainteresowanie Akcją: Dobry Pracodawca rośnie. W zeszłorocznej, pierwszej edycji wyróżnionych zostało 30 firm, w tym roku aż 48 – dodaje. Akcja: Dobry Pracodawca to wydarzenie, które ma na celu wyróżnić najlepszych małopolskich pracodawców, jak również promować najwyższe standardy w biznesie. Do Akcji zgłosiło się kilkadziesiąt firm z całej Małopolski, mikro, MSP jak i dużych, przedstawicieli różnych branż, wśród których kapituła wybrała 48 Laureatów. Partnerami wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz cztery małopolskie urzędy pracy – powiatu krakowskiego, bocheńskiego, nowotarskiego oraz Krakowa. - Cieszę się, że dzięki tej akcji mamy szansę podziękować przedsiębiorcom, którzy swoją postawą promują pozytywne wzorce w biznesie i potrafią docenić to co w Małopolsce najważniejsze: zdolnych, ambitnych i pracowitych ludzi – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa. Wydarzeniu honorowo patronuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Skarbu Państwa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolski Urząd Wojewódzki, jak również Business Centre Club Loża Małopolska.
Więcej…
|
|